Ambasadorzy Sportowi 2017

W IX-ej edycji Maratonu Sierpniowego  naszymi Ambasadorami  Sportowymi zostali:   Iza Bieszke – Kobieta, która nieźle „wymiata” , Jacek Domański, który jest z nami praktycznie od początku maratonu,  oraz Adrian Struzik – II trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet oraz I-szy trener szczypiornistek Pogoń Baltica Szczecin, pasjonat jazdy na rolkach.

Zapraszamy do bliższego poznania naszych  tegorocznych Ambasadorów Sportowych.

 

Jacek Domański

 

Jacek Domański, aktor teatralny i filmowy, maratończyk.  Znany z takich  filmów jak “Korczak” ,  „Człowiek z marmuru”, „Zmiennicy” „Ekstradycja” , „Złoto dezerterów”, “Człowiek z Żelaza”.

Kojarzycie reklamę  Aleo  ( internetowej platformy handlowej) i  „Szefa wszystkich Szefów” ?  To właśnie p. Jacek Domański. Ceniony nie tylko za talent aktorski, ale także sportową formę i hart ducha.

Przebiegł w swoim życiu ponad 100 maratonów. Startuje w triathlonach, jeździ na rolkach. Do dzisiaj jest w świetnej formie. Od lat związany z Maratonem Sierpniowym w Gdańsku. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny p. Jacek Domański przyjął zaproszenie do grona naszych Ambasadorów Sportowych.

 

Izabela Bieszke

Wyjątkowa Kobieta , żona i matka czwórki dzieci, która jeszcze trzy lata temu ważyła 127 kg. Dzisiaj ma 56 kg mniej i dla wielu rówieśniczek jest przykładem, że marzenia o zdrowej, wysportowanej i szczupłej sylwetce mogą się spełnić. Trzeba tylko silnej woli oraz determinacji w osiągnięciu celu. Wraz z zrzucaniem zbędnych kilogramów – namówiła również męża, aby i on podniósł się z kanapy, dzisiaj obydwoje stratują w biegach ulicznych.

W 2016 r. spełniła swoje kolejne marzenie – zdobyła uprawnienia instruktora fitness.

Zaraża aktywnością  innych, motywuje  do  dbania o siebie i swoje zdrowie,  startuje w biegach ulicznych, prowadzi kilkudziesięcioosobową grupę biegową „Wymiatacze”, jest założycielką strony „Fit Matka Wymiataczka”, którą polubiło już ponad 5 tysięcy osób. Ambasadorka 2 Biegu Arasmusa.

W roku 2017 zgodziła się zostać Ambasadorem naszego maratonu i spróbować swoich sił na rolkach 😉

 


 

Adrian Struzik

 

Rodowity Gdańszczanin, który poza piłką ręczną pokochał  także rolki. Obecnie mieszkaniec Szczecina, sercem cały czas związany z Gdańskiem. Swoją karierę trenerską rozpoczynał  w klubie AZS AWFiS Gdańsk, potem  w klubie Vistal Łączpol Gdynia. Obecnie pierwszy trener szczypiornistek Pogoń Baltica Szczecin oraz II trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. Wyróżniony jako Trener Roku 2016  podczas Plebiscytu Ziemi Szczecińskiej.

Swoją przygodę z rolkami  rozpoczynał na trójmiejskich ścieżkach, w roku 2012 wystartował  po raz pierwszy w Maratonie Sierpniowym. Szczęśliwy mąż Iwona Struzik i wysportowany Tato małych Szkrabów –   Olgi i  Kajetana 😉