Ambasadorzy Sportowi 2018

W X-ej edycji Maratonu Sierpniowego  naszymi Ambasadorami  Sportowymi zostali:    Jacek Domański,  który jest z nami praktycznie od początku maratonu, Ewelina Czapla – Powerslide Polska oraz Adrian Struzik – II Trener Reprezentacji Polski Kobiet w piłce ręcznej.

Jacek Domański

 Jacek Domański, aktor teatralny i filmowy, maratończyk.  Znany z takich  filmów jak “Korczak” ,  „Człowiek z marmuru”, „Zmiennicy” „Ekstradycja” , „Złoto dezerterów”, “Człowiek z Żelaza”.

Kojarzycie reklamę  Aleo  ( internetowej platformy handlowej) i  „Szefa wszystkich Szefów” ?  To właśnie p. Jacek Domański. Ceniony nie tylko za talent aktorski, ale także sportową formę i hart ducha.

Przebiegł w swoim życiu ponad 100 maratonów. Startuje w triathlonach, jeździ na rolkach. Do dzisiaj jest w świetnej formie. Od lat związany z Maratonem Sierpniowym w Gdańsku. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny p. Jacek Domański przyjął zaproszenie do grona naszych Ambasadorów Sportowych.

 

Ewelina Czapla

Zawodniczka Powerslide Polska, pochodzi z Rzeszowa,  obecnie mieszka w Warszawie. Rolki to całe Jej życie. Wiele lat poświęciła na intensywne treningi Freestyle Slalomu, które sprawiły że przez kilka sezonów utrzymywała się
w czołówce najlepszych zawodniczek slalomowych na świecie zajmując miejsca na podium w Europie i Azji.

Obecnie większość swojego czasu poświęca na przekazywania swojej wiedzy nowemu pokoleniu rolkarzy.
Instruktorka wrotkarstwa, szkoleniowiec Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich oraz licencjonowany sędzia World Slalom Series.

Ewelina odwiedziła mnóstwo miast w Polsce gdzie prowadziła zajęcia z Freestyle Slalomu zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Swoje umiejętności instruktorskie miała również okazję wykorzystać podczas zajęć w Grecji, Francji, Niemczech oraz w Ameryce Południowej (Argentyna, Boliwia oraz Brazylia) gdzie prowadziła różnego rodzaju warsztaty. Plan na życie Eweliny jest prosty – podróżować, jeździć na rolkach najdłużej jak się
da i uczyć wszystkich zainteresowanych Freestyle Slalom!

 

Adrian Struzik

Rodowity Gdańszczanin, który poza piłką ręczną pokochał  także rolki. Obecnie mieszkaniec Szczecina, sercem cały czas związany z Gdańskiem. Swoją karierę trenerską rozpoczynał  w klubie AZS AWFiS Gdańsk, kolejno w klubie Vistal Łączpol Gdynia oraz Pogoń Baltica Szczecin. Obecnie II trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. Wyróżniony jako Trener Roku 2016  podczas Plebiscytu Ziemi Szczecińskiej.  Dyplomowany nauczyciel , trener piłki ręcznej ( EHF Pro, Master Coach ).

Swoją przygodę z rolkami  rozpoczynał na trójmiejskich ścieżkach, w roku 2012 wystartował  po raz pierwszy w Maratonie Sierpniowym. Prywatnie:  szczęśliwy mąż Iwony Struzik – Mistrzyni Polski, medalistki mistrzostw Europy oraz  Uniwersjady i akademickich Mistrzostw Świata w judo ,  wysportowany Tato małych Szkrabów –   Olgi i  Kajetana 😉