Solidarni dla Was

W roku 2018 w ramach akcji „Solidarni dla Was” ponownie wspieramy Fundację Hospicyjną z Gdańska.

Fundacja Hospicyjna od 15 lat pomaga chorym u kresu życia i ich bliskim. Szczególną uwagę zwraca na dzieci, którym najbliżsi odchodzą po ciężkiej chorobie w hospicjum. Od 2006 r. prowadzi dla nich Fundusz Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga”. Program skierowany jest na konkretne formy pomocy zarówno socjalnej jak i psychologicznej, oparty na wieloletnim doświadczeniu i rozmowach z dziećmi osieroconymi i ich bliskimi.

Do pozostałych projektów realizowanych przez Fundację należą: Hospicjum im. ks. E Dutkiewicza SAC, działające już od 35 lat, działalność edukacyjna i szkoleniowa, wydawnicza oraz rozwój wolontariatu. Fundacja organizuje także kampanie społeczne „Hospicjum to też Życie”, których celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat różnych aspektów opieki nad osobami u kresu życia.

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „TUMBOteam Aktywni dla dzieci osieroconych”

TUMBOteam to charytatywna drużyna Fundacji Hospicyjnej,  prowadząca działania wspierające osierocone dzieci. Jej maskotką jest pomarańczowy słonik imieniem Tumbo. Wszyscy członkowie drużyny są bardzo aktywni sportowo i biorą udział w wielu masowych imprezach, podczas których mogą propagować idee pomocy dzieciom tak boleśnie doświadczonym przez los. W sezonie 2016/2017 drużyna brała udział m.in. w 3. Gdańsk Maratonie, Grand Prix – Biegu Europejskim
w Gdyni,  Nocnym Biegu Świętojańskim, Biegu do Źródeł, Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy, Biegu Westerplatte oraz Półmaratonie Gdańsk. Do zadań drużyny należą także: przygotowywanie prezentów z okazji świąt, Dnia Dziecka, wyprawek szkolnych czy letnich obozów. Członkami TUMBOteamu Fundacji Hospicyjnej są m.in.: Jarosław Bieniuk, Adam Korol, Macie  „Gleba” Florek, a także inni przyjaciele fundacji i bliscy naszych podopiecznych. Obecnie w naszej drużynie jest ponad 70 osób.

Aby dołączyć do drużyny TUMBOteam:

  • kup charytatywną koszulkę w sklepie internetowym Fundacji lub przed startem pobierz drużynową przypinkę od wolontariusza
  • weź udział w wydarzeniu sportowym lub ćwicz indywidualnie
  • zamieść zdjęcie w Social Media:  #TUMBOteam

Przy stoisku Fundacji podczas Maratonu Sierpniowego w dniu 25.08.2018.  możesz:

  • pomóc skompletować wyprawki szkolne dla dzieci osieroconych z przedszkola i zerówki szkolnej! Liczymy m.in. na: zeszyty, bloki rysunkowe, bloki techniczne, wycinanki, piórnik, długopisy, mazaki, kredki ołówkowe, kredki świecowe, gumki, ostrzałki, bibułę, itp.
  • wziąć udział w charytatywnej zbiórce nakrętek plastikowych.

 Możesz także:

  • wpłacić darowiznę: 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010
  • informację o portalu tumbopomaga.pl przekazać opiekunowi dziecka, które potrzebuje wsparcia, w związku ze stratą bliskiej osoby.

Zapraszamy na stoisko Fundacji Hospicyjnej podczas tegorocznego Maratonu Sierpniowego! Bądźcie z nami!