Utrudnienia w ruchu/objazdy

SKF Twister Trójmiasto – organizator XI Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy Gdańsk 2019, informuje, iż w dniu 17.08.2019 ( sobota) w godz. 13.30 – 18.30 nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na ul. Żaglowej oraz Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia.

Ruch w tym czasie będzie prowadzony objazdami i kierowany przez Policję. W w/w czasie dojazd  na stadion ENERGA Gdańsk oraz wyjazd ze stadionu będą  możliwe tylko od strony  dzielnicy Gdańsk Brzeźno tj.  od ul. Droga Zielona.

Informacje o utrudnienia w ruchu  oraz objazdach będą dostępne także  na stronie www.trojmiasto.pl w zakładce „Wiadomości –  Raport z Trójmiasta”.

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy, jednocześnie zapraszamy do kibicowania na trasie Uczestnikom XI Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy.

          

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W sobotę, 17.08.2019 r. w godz. od ok. 13:30 do godz. ok. 18:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Marynarki Polskiej (na odcinku do ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia), Żaglowa, Pokoleń Lechii Gdańsk. Spowoduje to zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Letnicy.

Tramwaje

Linia 10:
– funkcjonowanie linii w ciągu ul. Marynarki Polskiej zostanie utrzymane wg stałego sobotniego rozkładu jazdy,
– w godzinach trwania imprezy ruch tramwajów będzie wstrzymywany tylko chwilowo (na czas przebiegu zawodników) na skrzyżowaniach: Marynarki Polskiej/Narwicka oraz Marynarki Polskiej/Wyzwolenia.

Autobusy

Linia 258
– będzie obowiązywać specjalny rozkład dojazdy,
– od kursu wykonywanego z przystanku „Ku Ujściu” [1985] od godz. 14:06, linia 258 zacznie funkcjonować co 30 minut, na zmienionej trasie: Węzeł Ku Ujściu – tunel pod Martwą Wisłą – Droga Zielona – pętla przy ul. Kochanowskiego (koło dawnej wieży ciśnień).

Linia 148 i 156:
– autobusy tych linii będą kursować bez zmian, wg aktualnie obowiązujących tras i rozkładów.