Informacje ogólne

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to cykliczna impreza na rolkach odbywająca się w Gdańsku od 2009 roku.

Tegoroczna XII-ta   edycja odbędzie się dnia 27.08.2022 r., i towarzyszyć jej będzie akcja Fundacji „Pomorze Dzieciom”.

 

 

 

O szczegółach akcji czytajcie w zakładce ” Solidarni dla Was” .

W Maratonie Sierpniowym  może wziąć  udział każdy,  kto jeździ na rolkach lub wrotkach,  bez względu na wiek. Warunkiem udziału jest  rejestracja do zawodów oraz uiszczenie opłaty startowej.

Formularz rejestracyjny dostępny  tutaj: https://b4sportonline.pl/Rolki_Gdansk/

Osoby niepełnoletnie nie posiadające licencji PZSW mogą startować za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Formularz oświadczenia dostępny tutaj Oświadczenie Rodzica/Opiekuna oraz w  Biurze Zawodów.

W zależności od umiejętności oraz  poziomu wytrenowania można wybrać jeden z 3-ch dystansów:

  • fitness ( 10 730 m),
  • półmaraton ( 21 230 m),
  • maraton ( 42 230 m).

Szczegóły  dot. startu na dystansie fitness oraz półmaratonu  dostępne w zakładce „ Imprezy towarzyszące”.

Dodatkowo na dystansie maratonu rozgrywane są Długodystansowe  Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Warunkiem sklasyfikowanie w MP jest posiadanie aktualnej licencji zawodniczej Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

Dystans fitness 27.08.2022.
Długość  trasy 10,73 km
Ilość pętli 2 pętle  x 5 250 + finisz o dł. 230 m
Start i meta ul. Żaglowa
Godz. startu  14.00
Limit czasu 3,5 h

 

Półmaraton 27.08.2022.
Długość  trasy 21 km 230 m
Ilość pętli 4 pętle x 5 250 m + finisz o dł 230 m
Start i meta Ul. Żaglowa
Godz. startu 14.00
Limit czasu 3,5h

 

Maraton 27.08.2022.
Długość trasy 42 km 230 m
Ilość pętli 8 pętli x 5 250 m + finisz o dł 230 m
Start i meta Ul. Żaglowa
Godz. startu 14.00
Limit czasu 3,5 h

Wpisowe na pow. dystanse: 

130,00 PLN w przypadku rejestracji przez formularz elektroniczny do 20.08.22.

200,00 PLN – w przypadku rejestracji w dniu zawodów w Biurze Zawodów

Strój i sprzęt startowy:

Wszyscy zawodnicy oraz osoby startujące rekreacyjnie zobowiązane są do posiadania kasku ochronnego. Kaski muszą mieć sztywną konstrukcję oraz powinny posiadać homologację zgodną z międzynarodowymi przepisami bezpieczeństwa. Długość stosowanych kasków nie może przekraczać 30 cm. Kaski muszą być prawidłowo zapięte, tak aby zapewniały optymalną ochronę głowy podczas całego wyścigu. Zaleca się posiadanie ochraniaczy na nadgarstki lub rękawiczki. Wskazane jest posiadanie przez startujących ochraniaczy na łokcie i kolana.
Dla wrotek dopuszcza się maksymalnie 6 kółek. Długość wrotki z uwzględnieniem kółek nie może przekraczać 50 cm, a szyna nie może wykraczać poza kółka. Dopuszcza się używanie wrotek z ruchomą szyną (clap skates). Na dystansie maratonu oraz półmaratonu dozwolony jest start na kółkach do 125 mm włącznie. Na dystansie fitness dozwolony jest start na kółkach do 110 mm włącznie.

Ograniczenia wiekowe:

W Maratonie Sierpniowym, prawo startu mają osoby, które do dnia 27 sierpnia 2022 roku ukończą 18 lat oraz zawodnicy kategorii junior A i junior B posiadający aktualną licencję PZSW.

Dla kategorii fitness nie obowiązują ograniczenia wiekowe.

Osoby niepełnoletnie nie posiadające licencji PZSW mogą startować za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Pakiet startowy:

Każdy zawodnik winien zgłosić się do Biura Organizatora Zawodów na terenie MTG AMBER EXPO        w celu potwierdzenia startu oraz odbioru pakietu startowego z chipem oraz numerami startowymi. Pakiet startowy należy odebrać najpóźniej na 30 minut przed startem.

Okolicznościowy T-shirt 

Istnieje możliwość  zakupu okolicznościowego  T-shirtu w cenie 80,00 zł.

W celu zamówienia  T-shirtu wystarczy oznaczyć opcję w formularzu rejestracyjnym i dokonać płatności on-line wraz z opłatą wpisowego.

Koszulka wykonana jest z szybkoschnącego i termoaktywnego materiału sportowego ALL-ACTIVE, który zapewnia komfort na treningu.

Oddychający materiał ALL-ACTIVE™

Uniwersalny materiał sportowy produkowany w Polsce i wykonany w 100% z poliestru. Dzięki odpowiedniej strukturze włókien oddycha i dobrze odprowadza wilgoć z ciała. Gramatura 135 g/m2 sprawia, że materiał jest solidny i wytrzymały na otarcia, ale z tego powodu również nieco grubszy. Materiał dobrze sprawdza się nie tylko podczas aktywności sportowej ale również do klasycznego noszenia na co dzień.

Oddychalność:  70%  Lekkość:  50%  Wytrzymałość: 90%

Tabela rozmiarów

Wymiary podane w tabeli poniżej są mierzone na płasko. Aby upewnić się, że zamówisz dobry rozmiar warto wyciągnąć z szafy odpowiednik zamawianego produktu, zmierzyć na płasko wszystkie wymiary i porównać z tabelą. Wymiary mogą różnić  się o +/- 1 cm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro zawodów: 

MTG AMBER EXPO Gdańsk ,  ul. Żaglowa 11

Godziny otwarcia biura zawodów

27.08.2022.  w godz. 8.00 – 18.00

Wszystkich Uczestników Maratonu Sierpniowego bez względu na wybrany dystans oraz status startu ( rekreacyjny, zawodniczy, klubowy) obowiązuje  ten sam regulamin imprezy.

Dodatkowo w ramach Maratonu Sierpniowego organizowane są Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci z podziałem na kategorię zawodniczą oraz rekreacyjną.

Więcej nt.  zawodów dla  dzieci w zakładce” Zawody dla dzieci „ .