Parkingi/objazdy

SKF Twister Trójmiasto – organizator XII Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy Gdańsk 2022, informuje, iż w dniu 27.08.2022 ( sobota) w godz. 13.30 – 17.30 nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na ul. Żaglowej oraz Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia. Ruch w tym czasie będzie prowadzony objazdami i kierowany przez Policję.

Parkingi

W związku z powyższym w dniu 27.08.22. Parking P4 Stadionu  Energa Gdańsk będzie wyłączony z użytkowania, ponieważ na tym terenie będą odbywały się zawody dla dzieci oraz szkółki wrotkarskie i warsztaty.

Zawodnicy startujący w XII Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy oraz osoby towarzyszące parkują odpłatnie na parkingu Międzynarodowych Targów Gdańskich Amber Expo  przy ul. Żaglowej, z zastrzeżeniem, iż w dniu 27.08.22. wjazd na parking możliwy będzie do godz. 13.30 , a wyjazd z parkingu możliwy będzie po godz. 17.30. Odpłatność w parkomacie parkingu MTG Amber Expo Gdańsk.

Dodatkowe, niezależne od trasy maratonu  płatne parkingi P1 oraz P3  znajdują się  na stadionie Energa Gdańsk   ( wjazd od  ul. Pokoleń Lechii).  Są  to parkingi umożliwiającym wjazd i wyjazd wyłącznie od  ul. Droga Zielona tj. kierunek Gd. Brzeźno. Odpłatność za w/w parking w parkomatach  stadionu na parkingu.

Parking P5 stadionu Polsat Arena Gdańsk ( parking z wjazdem od ul. Marynarki Polskiej ) ze względu na trasę Maratonu Sierpniowego w dniu 27.08.19. w godz. 13.30 – 17.30 będzie niedostępny.