Ambasadorzy Sportowi

W XIII-ej edycji Maratonu Sierpniowego wzorem roku 2022 naszymi Ambasadorami  Sportowymi pozostają:    Jacek Domański,  który jest z nami praktycznie od początku maratonu, Adrian Struzik –  obecnie I-szy Trener DHK Banik Most – czeskiej kobiecej drużyny w piłce ręcznej oraz Szymon Moszny – nasz nowy Ambasador Sportowy – pasjonat jazdy na rolkach oraz  uznany trener i szkoleniowiec w branży fitness.

Jacek Domański

 Jacek Domański, aktor teatralny i filmowy, maratończyk.  Znany z takich  filmów jak “Korczak” ,  „Człowiek z marmuru”, „Zmiennicy” „Ekstradycja” , „Złoto dezerterów”, “Człowiek z Żelaza”.

Kojarzycie reklamę  Aleo  ( internetowej platformy handlowej) i  „Szefa wszystkich Szefów” ?  To właśnie p. Jacek Domański. Ceniony nie tylko za talent aktorski, ale także sportową formę i hart ducha.

Przebiegł w swoim życiu ponad 100 maratonów. Startuje w triathlonach, jeździ na rolkach. Do dzisiaj jest w świetnej formie. Od lat związany z Maratonem Sierpniowym w Gdańsku. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny p. Jacek Domański przyjął zaproszenie do grona naszych Ambasadorów Sportowych.

 

Adrian Struzik

Rodowity Gdańszczanin, który poza piłką ręczną pokochał  także rolki. Obecnie mieszkaniec Szczecina i czeskiej miejscowości  Most, lecz sercem cały czas związany z Gdańskiem. Swoją karierę trenerską rozpoczynał  w klubie AZS AWFiS Gdańsk, kolejno w klubie Vistal Łączpol Gdynia oraz Pogoń Baltica Szczecin.   Wyróżniony jako Trener Roku 2016  podczas Plebiscytu Ziemi Szczecińskiej. W swojej karierze  trenerskiej pełnił także funkcję II-iego trenera reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet oraz I-szego Trenera Kadry Polski Juniorek. Obecnie I-szy Trener DHK Banik Most – czeskiej kobiecej drużyny w piłce ręcznej.

Dyplomowany nauczyciel , trener piłki ręcznej ( EHF Pro, Master Coach ).

Swoją przygodę z rolkami  rozpoczynał na trójmiejskich ścieżkach, w roku 2012 wystartował  po raz pierwszy w Maratonie Sierpniowym. Prywatnie:  szczęśliwy mąż Iwony Struzik – Mistrzyni Polski, medalistki mistrzostw Europy oraz  Uniwersjady i akademickich Mistrzostw Świata w judo , wysportowany Tato małych Szkrabów –   Olgi i  Kajetana, którzy od najmłodszych lat jeżdżą na rolkach.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szymon Moszny

Trener personalny i fizjoterapeuta, miłośnik sportów wrotkarskich. Jako dziecko skakał w rolkach po różnych poręczach, obecnie pasjonat jazdy szybkiej na rolkach. Przedsiębiorca w branży fitness, prowadzi jeden z największych kanałów o sportach siłowych w Polskim YouTube:

https://www.youtube.com/c/SzymonMoszny

Prelegent na kongresach fitnessowych, od 12 lat szkoli trenerów personalnych, jak być lepszymi w swoim fachu. Prywatnie Mąż i Tato małej Dziewczynki 😉

Więcej informacji o naszym Ambasadorze Sportowym znajdziecie także na:

https://www.facebook.com/physiofitnesspl