Aktualności

Maraton Sierpniowy wraca w 2022!

Po dwuletniej przerwie znów mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Maraton Sierpniowy.

XII edycja naszego eventu odbędzie się 27 sierpnia 2022 r. i jak zwykle będzie wyjątkowa 🙂

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to największe wrotkarskie zawody w Polsce i żywy dowód na rosnącą popularność sportu rolkowego w naszym kraju i nie tylko. W ostatniej edycji imprezy, w 2019 roku, na starcie wyścigów, organizowanych w ramach Maratonu Sierpniowego stanęło w sumie prawie 700 uczestników.

Impreza przeznaczona jest zarówno dla fanów jazdy szybkiej na rolkach, dla tych, którzy jeżdżą rekreacyjnie, jak i dla żółtodziobów, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z małymi kółkami. Tak szeroka formuła imprezy pozwala spajać różne środowiska wrotkarskie i gromadzić na wspólnym evencie wielopokoleniowe rodziny oraz profesjonalistów z całego świata.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w ostatnią sobotę wakacji, 27.08.2022 r. Start i finisz Maratonu tradycyjnie już zlokalizowane zostaną na ul. Żaglowej w pobliżu Amber EXPO, a trasy wyścigów (pętle) wytyczone zostaną na ul. Marynarki Polskiej, która na czas zawodów zostanie wyłączona z ruchu.

Na uczestników Maratonu Sierpniowego 2022, podobnie, jak podczas poprzednich edycji i nieco wbrew nazwie zawodów J, czekają trzy dystanse, tzn.: fitness (10.730 m), półmaraton (21.230 m) oraz królewski dystans maratonu (42.230 m). Wyścig na tym ostatnim dystansie w tym roku będzie rozgrywany w randze Mistrzostw Polski.

Start zapisów zaplanowano na 1 maja 2022 r.

Oczywiście, w ramach Maratonu przewidziano także  biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 125 do 500 metrów. Do tej rywalizacji będzie mógł przystąpić każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek. Warunkiem udziału będzie jedynie rejestracja oraz uiszczenie opłaty startowej.

Organizatorami Maratonu Sierpniowego jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto  oraz Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Partnerami imprezy są: Miasto Gdańsk, Compensa Vienna Insurance Group oraz  Szkoła jazdy na rolkach Roll4all.

Event wspiera MTG Amber EXPO Gdańsk.

Aby śledzić nowe informacje na temat imprezy, zapraszamy na naszą stronę na portalu Facebook

https://www.facebook.com/Maraton.Sierpniowy