Solidarni dla Was

Maraton Sierpniowy to przede wszystkim sport i rekreacja. Ale nie tylko. Od początku swojego istnienia naszym zawodom towarzyszy zawsze sprawdzona i konkretna akcja charytatywna.

Ostatnim przykładem takich działań pomocowych był rok 2019 i zorganizowany podczas Maratonu, we współpracy z Fundacją DKMS, „Dzień Dawcy Szpiku”.

Tradycję akcji „Solidarni dla Was” zamierzamy oczywiście kontynuować również w 2022 roku. Tym razem pod hasłem „Pomaganie uskrzydla!”

Będziemy współpracować z Fundacją, prowadzącą gdańskie Hospicjum Pomorze Dzieciom, którego znakiem rozpoznawczym są właśnie anielskie skrzydła, a misję opisuje motto :

„Skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni”.

Dyrektor Hospicjum, p. Elwira Liegman, tak opisuje swoich podopiecznych:

„Do Hospicjum Pomorze Dzieciom trafiają dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku: wcześniaki, kilkulatkowie i nastolatkowie, uczący nas ogromnej woli walki i życia. To bohaterowie, którym przychodzi dojrzewać dużo szybciej. Bohaterowie, którzy nie doczekają się zwykle portretów i pomników, a którzy zostawiają nam bezcenną lekcję miłości i bezinteresowności. W hospicjum doświadczamy niejednokrotnie małych cudów, a dzięki hospicyjnym Bohaterom każdy z nas może co dzień stawać się lepszą wersją siebie”.

Więcej informacji na temat instytucji oraz możliwości wsparcia jej podopiecznych znajdą Państwo na stronie www.pomorzedzieciom.pl

Gorąco zapraszamy do aktywnego udziału w tegorocznej akcji pomocowej, organizowanej podczas Maratonu Sierpniowego!

Niech pomaganie nas uskrzydla!!