Utrudnienia w ruchu/objazdy

SKF Twister Trójmiasto – organizator XIII Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy Gdańsk 2023, informuje, iż w dniu 19.08.2023 ( sobota) w godz. 13.30 – 17.30 nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na ul. Pokoleń Lechii, Żaglowej oraz Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia.

Ruch w tym czasie będzie prowadzony objazdami i kierowany przez Policję. W w/w czasie dojazd  na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk oraz wyjazd ze stadionu będą  możliwe tylko od strony  dzielnicy Gdańsk Brzeźno tj.  od ul. Droga Zielona i częścią ul. Pokoleń Lechii.

Informacje o utrudnienia w ruchu  oraz objazdach będą dostępne także  na stronie www.trojmiasto.pl w zakładce „Wiadomości”.

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy, jednocześnie zapraszamy do kibicowania na trasie Uczestnikom XIII Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy.          

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W sobotę, 19.08.2023 r. w godz. od ok. 13:30 do godz. ok. 17:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Pokoleń Lechii,  Marynarki Polskiej (na odcinku do ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia), Żaglowa, Pokoleń Lechii Gdańsk. Spowoduje to zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Letnicy.

Tramwaje

Linia 10:
– funkcjonowanie linii w ciągu ul. Marynarki Polskiej zostanie utrzymane wg stałego sobotniego rozkładu jazdy,
– w godzinach trwania imprezy ruch tramwajów będzie wstrzymywany tylko chwilowo (na czas przebiegu zawodników) na skrzyżowaniach: Marynarki Polskiej/Narwicka oraz Marynarki Polskiej/Wyzwolenia.

Autobusy

Autobusy linii 158 i 658 nie będą obsługiwać przystanków „Stadion”. Ruch tramwajów linii 10 zostanie utrzymany. Jest to związane z XII Maratonem Sierpniowym im. Lecha Wałęsy (wyścigami na rolkach).

Linia 158

Począwszy od kursów o godz. 13:18 z Wrzeszcza PKP i 13:21 ze Stogów aż do odwołania autobusy będą jeździć przez tunel pod Martwą Wisłą, ale bez przejazdu przez rondo im. Tadeusza Mazowieckiego. Zawieszona zostanie obsługa przystanków „Stadion” 03 i 04 przy ul. Marynarki Polskiej oraz „Stadion” 05 i 06 przy al. Macieja Płażyńskiego.

Linia 658

Obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy. Począwszy od kursu o godz. 13:21 z przystanku „Ku Ujściu” 05 do końca dnia linia 658 funkcjonować będzie na zmienionej trasie, z częstotliwością co około 30 minut. Autobusy będą jeździć na trasie: przystanek „Ku Ujściu” 05 – tunel pod Martwą Wisłą – al. Macieja Płażyńskiego – przystanek „Uczniowska” 02, tj. bez przejazdu przez rondo im. Tadeusza Mazowieckiego i bez obsługi przystanków „Stadion”. W relacji „Uczniowska” – „Ku Ujściu” dodatkowo zatrzymywać się będą na przystanku „al. Płażyńskiego” 04 przy al. Macieja Płażyńskiego. Przystankiem końcowo-początkowym będzie przystanek „Uczniowska” 02 przy al. Płażyńskiego.

PRZEPRASZAMY ZA CZASOWE NIEDOGODNOŚCI!